AKTUALNOŚCI
01/III/20 00:00

Działalność Fundacji zostaje zawieszona do odwołania.

01.12.2018 Poród Bez Strachu - warsztat z położną i doulą
18/XI/18 00:00
01.12.2018 Poród Bez Strachu - warsztat z położną i doulą

"Podczas porodu kobieta staje się mniej indywidualną jednostką, a bardziej żywiołem, tak jak tornado, wulkan, trzęsienie ziemi, huragan, kierującym się własnymi zasadami." (I. M. Gaskin).

W dniu 1 grudnia zapraszamy Was na całodzienny, intensywny warsztat poświęcony tematyce okołoporodowej!

Porozmawiamy o tym, dlaczego poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu i jak się do niego przygotować? Czym jest dla Nas dobry poród? Jakie emocje i oczekiwania się z tym wiążą? Dlaczego warto poszerzyć perspektywę i otworzyć się na różne scenariusze? Jak urodzić bez strachu, bez względu na miejsce i rodzaj porodu?

Plan dnia:

10:30-13:30

Spotkanie z certyfikowaną doulą Stowarzyszenia Doula w Polsce prowadzącą szkolę rodzenia w Centrum Rodzicielstwa Bliskości – Asią Paluchiewicz:

 • dowiesz się, jak może wyglądać poród siłami natury i dlaczego każdy poród jest inny,
 • co się dzieje w Twoim ciele, gdy rodzisz, jak wyciszyć się w porodzie i skupić na pracy z ciałem,
 • nauczysz się wielu niefarmakologicznych metod łagodzenia bólu porodowego ,w tym akupresury, masażu, oddechu i wokalizacji,
 • dowiesz się, jaka jest rola i zadania osoby towarzyszącej w porodzie – jak praktycznie może ona pomóc Tobie w trakcie jednego z najważniejszych wydarzeń w Twoim życiu?
 • kim jest doula? Opieka douli nad parą w trakcie ciąży, porodu, połogu.

Dodatkowo Asia opowie o terapii pożywieniem wg. Tradycyjnej Medycyny Chińskiej czyli jak jeść by wzmocnić ciało w ciąży, porodzie, połogu.

13:30-14:30 Przerwa obiadowa ( w pobliżu liczne restauracje, cukiernie i kawiarnie)

14:30-17:30 Spotkanie z położną środowiskowo- rodzinną oraz położną prowadzącą ciążę fizjologiczną na NFZ – Anną Hrynakowską:

Ania opowie Wam :

 • jak wygląda prowadzenie ciąży przez położną? Czym różni się od wizyt u ginekologa?
 • jak wygląda opieka nad kobietą w ciąży w Polsce, jakie badania powinna wykonać i dlaczego są one ważne, o jakich konsultacjach specjalistycznych powinna pamiętać, jakie są jej prawa w ciąży, w czasie porodu oraz jako młodej mamy,
 • jaka jest rola położnej środowiskowej w opiece nad mamą i maluszkiem, ( Możliwość podpisania deklaracji wyboru położnej na czas ciąży oraz wizyt patronażowych w domu po porodzie)
 • jak wygląda poród przez cięcie cesarskie, o czym warto pamiętać w tym czasie?
 • jaka jest specyfika porodu w domu: czy to legalne i bezpiecznie? Jak wygląda poród domowy? Kwalifikacja do porodu domowego.

Warsztat przeznaczony jest dla kobiet/ par w ciąż. Zabierzcie ze sobą ciepłe skarpetki, przekąski i oczywiście dobry humor: pracujemy w sali bez butów. Zapewniamy ciepłe i zimne napoje.

Miejsce spotkania: Sambhala Centrum Jogi i Fizjoterapii Data: 01.12.2018r. start godzina 10:30 Obowiązkowe zapisy mailowe: porodbezstrachu1@gmail.com Cena: do 23.11 cena promocyjna 200zł, później 250zł, płatne przelewem ( numer konta podajemy mailowo, w odpowiedzi na zgłoszenie)

Warsztat udzielania Pierwszej Pomocy dzieciom i dorosłym.
02/X/17 00:00

Serdecznie zapraszamy na intensywny 4 godzinny warsztat pierwszej pomocy 7 października (sobota) od 14-18 . Spotkanie prowadzi ratownik medyczny z dużym doświadczeniem prowadzenia tego typu warsztatów. !!Praca na specjalnych fantomach !!

Tematyka od zawartości apteczki, gorączki, zadławień, zakrztuszeń, zachłyśnięć przez resuscytacje noworodka i osobę dorosłą po wybór fotelika samochodowego dla dzieci, montowanie, omówienie testów. Po warsztacie otrzymujecie materiały edukacyjne. Cena - 150 zł za parę.

Zgłoszenia mailowe na kontakt@centrumrodzicielstwa.pl

Akupresura w porodzie - 22.05.2017r.
12/V/17 00:00

Ezo UFF oraz Fundacja Poród bez Strachu zapraszają przyszłe Mamy, Rodziców oraz osoby towarzyszące rodzącym na praktyczny warsztat dla dbających o siebie w holistyczny sposób i zainteresowanych naturalnymi sposobami na zachowanie zdrowia, także w ramach przygotowań do Narodzin i w trakcie Porodu w świetle mądrości Medycyny Chińskiej :) Przedstawiamy warsztatowe spotkanie poświęcone akupresurze i metodom łagodzenia bólu porodowego. Teoria połączy się tutaj oczywiście ze sporą dawką praktyki.

Zajęcia poprowadzi dr Ina Kubas, która prowadzi Gabinet Medycyny Chińskiej dr Karolina Kubas. Zapisy i informacje o prowadzącej poniżej. Zapraszamy!

AKUPRESURA W PORODZIE

Świadomy aktywny poród siłami natury – marzy o tym niemal każda świadoma kobieta. Jednak w obliczu tej wyjątkowej i często trudnej sytuacji, ból wydaje się być za silny, aby w pełni doświadczać piękno wydawania na świat swojego dziecka. Zdarzają się również sytuacje, że dzidziuś ma trudności w przedostaniu się przez kanał rodny i konieczne jest cesarskie cięcie.

Akupresura, czyli uciskanie odpowiednich punktów na ciele, jest doskonałą metodą, aby uniknąć takich komplikacji oraz zmniejszyć bóle okołoporodowe. Jest to technika coraz częściej stosowana przez położne na całym świecie.

Na warsztatach nauczycie się prostych technik akupresury, które pozwolą Wam przejść przez poród bez środków przeciwbólowych oraz skrócić jego czas. Dzięki temu, także przyszli Tatowie będą mieć duży wpływ na polepszenie komfortu rodzącej Mamy oraz bezpieczne przyjście na świat swojego Dziecka.

Podczas warsztatu spotkacie także Anna Maria Hrynakowska z Fundacja Poród bez Strachu, położną z powołania, która podzieli się z Wami dobrymi doświadczeniami z praktycznym zastosowaniem akupresury w porodach, w których towarzyszyła.

22 maja, godzina 17:00 UFF klub, pl. Nankiera 1 Wrocław

czas trwania : ok2h wstęp : 30 PLN os / 50 PLN para (obowiązuje przedpłata pełnej kwoty - bezzwrotna, chyba że warsztat zostałby odwołany przez organizatora - ilość miejsc ograniczona)

info & zapisy houseofloveoffice@gmail.com

PROWADZĄCA:

dr Karolina Ina Kubas – specjalizuje się w Medycynie Chińskiej: akupunkturze, ziołolecznictwie i dietetyce leczniczej. Wykształcenie zdobywała u wybitnych praktyków z Chin, Francji, Izraela, Australii, Polski. Jest wykładowcą w Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu. Ponadto popularyzuje świadome życie w zdrowiu poprzez wykłady i warsztaty na temat Medycyny Chińskiej od strony praktycznej. We Wrocławiu prowadzi swój gabinet.

Masaż Tui Na dla dzieci - 21.05.2017r.
12/V/17 00:00

Tym razem coś dla maluchów ;) Fundacja Poród Bez Strachu serdecznie zaprasza na warsztaty poświęcone masażowi Tui Na dla dzieci.

Pediatryczny masaż Tui Na opiera się na zasadach Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i jest szeroko stosowany w chińskich szpitalach i klinikach. Jest to metoda leczenia niemowląt i dzieci do 7 roku życia. Metoda prosta,łagodna i skuteczna w swoim działaniu. Polega ona na stymulowaniu (poprzez określone techniki masażu) poszczególnych obszarów ciała i punktów akupunkturowych. Właściwy dla dzieci przepływ Qi jest przywracany bez zadawania bólu i uczucia dyskomfortu.

Podczas warsztatu zostaną omówione techniki postępowania w czasie: gorączki,wymiotów,zaparć,kaszlu,kataru,osłabionego apetytu, niepokoju.

Rodzice zyskają praktyczną wiedzę jak pomóc swoim pociechom podczas choroby,oraz jak wspomagać ich zdrowy rozwój poprzez codzienną profilaktykę.

Zapraszamy rodziców dzieci w wieku 0-7 lat, kobiety w ciąży, osoby opiekujące się dziećmi, jak i osoby planujące potomstwo.

Warsztat wzmocni Wasze poczucie,że jesteście w stanie odpowiednio zadbać o swoje dzieci w czasie ich choroby.

Prowadząca: Emilia Krassowska

21 maja, godz. 12.00 czas trwania ok. 3 h Sambhala Yoga Centrum / PLAC PERERA 2/1 Inwestycja: 70 PLN / para 120 zł

Z racji ograniczonej ilości miejsc informujemy, że gwarancją uczestnictwa są zapisy mailowe i bezzwrotna przedpłata (chyba, że warsztat zostałby odwołany przez organizatora) w wysokości 30zł/ para 50zł.

zapisy & informacje: kontakt@porodbezstrachu.pl

Poród w pigułce - 13.05.2017r.
12/V/17 00:00

Serdecznie zapraszamy na warsztat: "Poród w pigułce", które poprowadzi położna, wiceprezes Fundacji Poród Bez Strachu. Spotkanie dla przyszłych rodziców, którzy nie mają czasu odbyć zajęć w szkole rodzenia lub chcą przypomnieć sobie ten temat. O czym będziemy rozmawiać?:

 • wybór miejsca porodu ( szpital czy moze dom? )
 • ostatnie tygodnie ciąży - jak wspomóc przyjście malucha na świat o czasie
 • objawy przepowiadające poród
 • jak napisać plan porodu ?
 • omówienie poszczególnych etapów porodu
 • niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu ( pozycje porodowe, piłka, worek samo, imersja wodna, masaż, akupresura, rola osoby towarzyszącej )
 • pierwsze chwile z maluchem

Termin: 13 maja2017 r. (sobota), godz.: 12.00-16.00 Koszt udziału w warsztacie to 60 zł

Miejsce: Akademia Rozwoju DalejMama ul. Marca Polo 9/1 51-507 Wrocław

Informacje i zapisy: W celu zapisania się na warsztat prosimy o wysłanie formularza: https://goo.gl/forms/W4sTUe7qPs0Qv4Qx2 Więcej informacji: kontakt@dalejmama.pl Tel. 789 429 110

Kobieta po porodzie okiem fizjoterapeuty -23.04.2017r.
19/IV/17 00:00

Tym razem Fundacja Poród Bez Strachu serdecznie zaprasza na warsztaty poświęcone fizjoterapii oraz osteopatii po porodzie! Warsztat przeznaczony jest głównie dla mam, które poród mają już za sobą, miłe widziane są też Panie na końcówce ciąży :)

Kobieta po porodzie okiem fizjoterapeuty

 • Połóg z punktu widzenia fizjoterapii i osteopatii
 • Nietrzymanie moczu, obniżenie narządu rodnego - przyczyny - co może osteopatia?
 • Rozstapienie kresy białej - metody terapii ( m.in zastosowanie kinesiotapingu)
 • Blizna po cięciu cesarskim i jej konsekwencje- jak zapobiegać zrostom? ( pokazowany zabieg mobilizacji blizny)
 • Prolaktyna a karmienie piersią - omówienie mechanizmów, nauka drenażu piersi przy zastoju pokarmu

PROWADZĄCY: mgr Kazimierz Smulikowski Fizjoterapeuta, z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym. Regularnie pracuje i szkoli się w wyjątkowych technikach terapeutycznych, między innymi w terapii manualnej, chiropraktyce, terapii obrzękowej, funkcjonalnej osteopatii, technikach tkanek miękkich, masażu. Razem z śp. ojcem (specjalistą chorób kobiecych, położnikiem dr n. med. Andrzejem Smulikowskim) opracował bezpieczne i skuteczne techniki terapii manualnej i fizjoterapii, skierowane dla ciężarnych oraz kobiet w okresie poporodowym. Wspólnie stworzyli również specjalny program fizjoterapii, terapii manualnej i tkanek miękkich dla kobiet, które planują ciążę tak, aby ten wspaniały okres w ich życiu przebiegał w jak największym komforcie. https://www.facebook.com/fizjoterapia.smulikowski/?fref=ts http://smulikowski.eu/

23 kwietnia, godz. 12.00 czas trwania ok. 3 h Sambhala Yoga Centrum / PLAC PERERA 2/1 20 PLN ( płatne na miejscu) - dla tatusiów, którzy przyjdą ze swoimi partnerkami wstęp darmowy!

Z racji ograniczonej ilości miejsc informujemy, że warunkiem uczestnictwa są zapisy mailowe: zapisy & informacje: kontakt@porodbezstrachu.pl (Prosimy o infornację, czy jesteś jeszcze w dwupaku czy maluch jest już na świecie !)

Wiem, że potrzebuję. Warsztaty z Magdą Karpienia 22.04.2017r.
19/IV/17 00:00

Fundacje Mamy Moc oraz Fundacja Poród bez Strachu zapraszają na warsztat z Magdą Karpienia.

Wiem, że potrzebuję

Głęboki i niezwykle poruszający warsztat o potrzebach każdej mamy. O tym jak je znaleźć, rozpoznać, a przede wszystkim zaspokoić. Jak zadbać o siebie kiedy mamy na głowie dom, pracę i rodzinę, która potrzebuje nas 24h/dobę. Warsztat trwa 3h.

Prowadząca: Magdy Karpienia nie trzeba przedstawiać. Światowy autorytet w dziedzinie karmienia piersią, pierwsza polska Liderka La Leche Leauge. Wsparciem laktacyjnym zajmuje się od 2008 roku. Jej praca i poświęcenie pomogły niejednej kobiecie, zarówno w problemach z karmieniem piersią, jak i w odnalezieniu się w roli mamy. Prywatnie jest mamą trójki dzieci i kochającą żoną.

Pracować będziemy w małej, maksymalnie 12-osobowej grupie. 22.04.2017 r. (sobota) w godzinach 16:00 - 19:00 Family Cafe FOKS Krzycka 83c/1c, 53-109 Wrocław Inwestycja: 50 zł.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w warsztacie proszone są o kontakt mailowy: kontakt@mamy-moc.pl

Warsztat - Hipnoporód
15/I/17 00:00
Warsztat - Hipnoporód

Tribe De Mama Poland oraz Fundacja Poród Bez Strachu z wielką radością zapraszają przyszłe Mamy na wyjątkowy warsztat. Pierwszy raz we Wrocławiu organizujemy spotkanie z hipno - doulą Beatą Meinguer - Jedlińską, która aktywnie towarzyszy rodzącym oraz przygotowuje kobiety w ciąży do doświadczenia porodowego w oparciu o niezwykle skuteczne metody pracy z ciałem, duchem i umysłem. Informacje o warsztacie, prowadzącej oraz zapisach poniżej. Ilość miejsc bardzo ograniczona - do wyboru dwa terminy i miejsca spotkania. Polecamy i czekamy na Was:)

Czas trwania: ok 3h Inwestycja: 150 zł W cenie zajęcia, materiały dydaktyczne, nagrania mp3 z ćwiczeniami relaksacyjnymi do słuchania w domu

TERMINY 23 stycznia, poniedziałek, godz. 16:30 siedziba Tribe De Mama UFF klub | Nankiera 1

24 stycznia, wtorek, godz. 10:00 siedziba Fundacji Poród Bez Strachu Sambhala Yoga Centrum | Plac Pereca 2/1

INFORMACJE ORAZ ZAPISY missbeware@gmail.com +48 608686078

Gwarancją udziału jest dokonanie mejlowej rezerwacji ORAZ przedpłata pełnej kwoty ( płatność bezzwrotna, chyba że spotkanie zostanie odwołane z winy organizatora) / ilość miejsc ograniczona

 • decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1797569247127182/

Sylveco - bliżej natury
15/XII/16 00:00

Stosowanie kosmetyków naturalnych to wyraz troski o skórę i ukłon w stronę natury. Jolanta Petersen – położna, propagatorka domowych, rodzinnych porodów i Rodzicielstwa Bliskości – dzieli się swoimi doświadczeniami związanymi ze stosowaniem kosmetyków dla dzieci Sylveco.

Żyć bliżej natury to otaczać się mniejszą liczbą produktów i unikać zbędnych alergenów. Dzięki produktom Sylveco z sówką Tosią pielęgnacja dziecka stanie się prosta i przyjemna.

Kąpiele, które mogą noworodkowi przywoływać wspomnienia związane z wodami płodowymi, powinny być dla malucha relaksujące i dawać możliwość wyciszenia po dniu pełnym wrażeń. Dziecko nie potrzebuje do mycia produktów perfumowanych, gdyż sztuczne aromaty uczulają i zaburzają poznawanie świata. Szampon Sylveco nie wysusza i nie podrażnia skóry, nie zawiera sztucznych zapachów i barwników, stanowi natomiast łagodny, emolientowy preparat o właściwościach nawilżających i łagodzących.

Doskonała jest również zasypka do ciała Sylveco z mąką kukurydzianą. Preparat, który można dodać do kąpieli, łagodzi i pielęgnuje skórę. W przeciwieństwie do innych tego typu kosmetyków dla dzieci zasypka nie zawiera związków mineralnych (krzemionek), które podrażniają skórę i ulegają zbrylaniu pod wpływem wilgoci, w wyniku czego między fałdkami niemowlaka robią się „kluski”. Zasypka Sylveco ma w składzie skrobię roślinną, która nie wywołuje alergii i nie szkodzi skórze. Sama stosuję zasypkę Sylveco w przeróżnych sytuacjach, gdy moja skóra jest podrażniona i wysuszona.

Kolejny kosmetyk naturalny Sylveco to oliwka z olejem migdałowym, o konsystencji żelu. Preparat nadaje się do masowania dzieci po kąpieli, a także do pielęgnacji pupy po zmianie pieluchy.

Wśród kosmetyków dla dzieci Sylveco znajduje się też hipoalergiczny krem pielęgnujący do twarzy i ciała, który z powodzeniem mogą stosować również dorośli. Zapakowany w praktyczny pojemniczek z aluminiowa nakrętką preparat doskonale nadaje się na dzień i na noc (nawet jako podkład pod makijaż, kiedy mamy zaczerwienioną i podrażnioną cerę).

Czym należy się kierować kupując produkt hipoalergiczny, przeznaczony dla delikatnej skóry dziecka? Przede wszystkim należy czytać etykiety. Przecież jest sprawą niezwykle istotną, czym pielęgnujemy skórę (naszą i naszych dzieci) – organ równie ważny jak serce.

Kąpiel i szeroko pojęta pielęgnacja bywają dla rodziców kosztowną inwestycją. Jednak seria kosmetyków dla dzieci Sylveco jest atrakcyjna również pod względem cenowym.

http://www.mjakmama24.pl/dla-dzieci-i-mam/blizej-natury-kosmetyki-dla-dzieci-marki-sylveco,329_9464.html

Nordic Homebirth
20/XI/16 00:00
Nordic Homebirth

Nordic Homebirth jest projektem badawczym, który trwał od 2008 roku do 2013, w czterech krajach skandynawskich: Dania, Islandia, Norwegia i Szwecja. Zostały zebrane dane z 3.068 porodów domowych i dokładnie przeanalizowane, narzędziem badawczym była m.in. ankieta, która wypełniały położne, kobiety i ich partnerzy przed planowanym porodem domowym, w porodzie i miesiąc po porodzie.

Na stronie www.porodbezstrachu.pl będą publikowane informacje i wnioski z Nordic Homebirth: ramy czasowe/czas trwania porodu, transfery do szpitala i pozycje porodowe oraz historie porodów z całej Skandynawii.

Oto jedna z nich:

Historia porodu domowego w Kopenhadze, sierpień 2013

Ania i Soren brali udział w programie badawczym Nordic Homebirth w roku 2010, gdy na świat przyszła ich druga córka, był to ich pierwszy poród domowy. Pierwsza córka urodziła się w szpitalu, z waga urodzeniowa 4.500 g. i były obawy, że druga siostra będzie równie duża albo jeszcze większa. Ważyła 4.100 g. W sierpniu 2013 roku w drugim porodzie domowym Ani i Sorena, na świat przyszedł syn, który ważył 4.680 g. miał 58 cm. Chłopiec urodził się w wodzie, w basenie porodowym, w 41+0 tygodniu ciąży, o godzinie 2 w nocy po 4 godzinach aktywnego porodu. Ania sama przyjęła synka na świat, w wodzie. Rola położnej ograniczyła się do słuchania tętna rodzącego się dziecka, zabezpieczeniu pępowiny, urodzeniu łożyska, oceny noworodka, który dostał 9 punktów w skali Apgar(minus 1 punkt zabarwienie skory), obserwacji macicy, krwawienia z dróg rodnych.

Jeśli ktoś jest zainteresowany dokładnymi wynikami badan i publikacjami, to proszę kontaktować się z naszą Panią Prezes - Jolą Petersen :)

Indywidualne konsultacje z położną Jolą Petersen - 05.11.2016
30/X/16 00:00

Konsultacje będą odbywać się w KAŻDĄ SOBOTĘ w Centrum Jogi Sambhala na placu Pereca 2/1, po wcześniejszym ustaleniu godziny. Chcemy poświęcić Ci jak najwięcej czasu, dlatego każde spotkanie trwa 1,5-2 godziny. Jeżeli chcesz, przyprowadź ze sobą swojego partnera bądź bliską Ci osobę. W związku z pierwszym takim spotkaniem proponujemy Ci zabieg akupunktury w PROMOCYJNEJ cenie! KONTAKT: Jola Petersen – tel. 606-994-608 Do zobaczenia 5 listopada!

Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej i Ecorganica 2016 w Warsaw Expo
27/X/16 00:00
Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej i Ecorganica 2016 w Warsaw Expo

W dniach 21-23 październik odbyły się w Warszawie wyjątkowe debaty i spotkania - Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej i Ecorganica 2016 w Warsaw Expo! Byliśmy tam ! Jola Petersen wzięła udział w panelu dyskusyjnym na zaproszenie organizatorów w temacie "Kto powinien edukować przyszłych rodziców, by zapobiegać alergii u dzieci ? Rola położnej w edukacji ciężarnej. " Na zdjęciu nasza Pani Prezes, Ewa Janiuk, Żaneta Geltz, Anna Osińska.

Przywitanie
26/IX/16 00:00
Przywitanie

Chciałybyśmy przedstawić Ci nasze wspólne dziecko ... Fundację " Poród Bez Strachu ". Powstała ona z potrzeby serca wielu kompetentnych osób, które na co dzień pracują z kobietami w okresie okołoporodowym. Wspólnie możemy dla Ciebie więcej.

Na zdjęciach powyżej, "nasze dzieci": Zosia i Hania z rodzicami :)

Kontakt
kontakt@porodbezstrachu.pl
Realizacja
CodeCat