Szkoła rodzenia
Szkoła rodzenia

Szkoła rodzenia przygotowuje do porodu oraz pierwszych miesięcy wychowania dziecka.

Nasza oferta szkoły rodzenia obejmuje Cykl indywidualny (odbywa się on w Waszym domu i jest dopasowany terminowo do Waszych oczekiwań).

Program edukacji przedporodowej prowadzonej przez położną Annę Hrynakowską

Przebieg ciąży i rozwój dziecka od początku ciąży do porodu, styl życia w okresie ciąży – dieta, aktywność zawodowa, aktywność fizyczna, dolegliwości okresu ciąży i sposoby radzenia sobie z nimi, profilaktyka chorób zakaźnych w okresie okołoporodowym, problemy psychologiczne i emocjonalne kobiety i jej rodziny w okresie ciąży, porodu i połogu.

Czynniki zwiastujące poród, czyli jak wybrać odpowiedni moment na przyjazd do szpitala? Jak spakować torbę do porodu? Gdzie rodzić? – omówienie szpitali we Wrocławiu i okolicach.

Fizjologia porodu, poród aktywny, poród rodzinny; pozycje wykorzystywane w I i II okresie porodu (pozycje wertykalne) i sprzęt pomocny w trakcie porodu; łagodzenie bólu porodowego (niefarmakologiczne i farmakologiczne); Czy oddech jest ważny w porodzie ? Jak wyciszyć się w porodzie i skupić na pracy z ciałem ? Czym jest koktajl porodowy i kaskada interwencji?

Indywidualne przygotowanie Planu Porodu, omówienie preferencji i oczekiwania rodzącej.

Cięcie cesarskie – korzyści i zagrożenia dla matki i dziecka, jak zadbać o szybki kontakt z dzieckiem po operacji, czym jest „ baby seeding”?

Połóg – przebieg, objawy, powrót płodności po porodzie, psychologiczne aspekty połogu; Dlaczego mięśnie dna miednicy są tak ważne i dlaczego musimy z nim pracować ? Kim jest fizjoterapeuta uroginekologiczny i dlaczego warto go odwiedzić już 3-4 tygodnie po porodzie?

Opieka nad noworodkiem a następnie nad niemowlęciem, czyli jak pielęgnować kikut pępowiny, co zrobić z ropiejącym oczkiem? Pielęgnację dziecka: instruktaż prawidłowego noszenia, przewijania, ubierania, pokaz masażu i pierwszej pomocy. Jak prawidłowo skompletować wyprawkę dla maluszka?

Karmienie piersią i wsparcie w laktacji, w tym rozwiązywanie problemów związanych z laktacją; nawał laktacyjny, urazy brodawek, zastój pokarmu, zapalenie piersi. Kiedy warto skontaktować się z doradcą laktacyjnym?

Kontakt
kontakt@porodbezstrachu.pl
Realizacja
CodeCat